Domů  Registrace

Rekordy a kuriozity ze světa zvířat - savci | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Rekordy a kuriozity ze světa zvířat - savci

!

Aktuálně K DISPOZICI

Mapa výstavy

Kalendář výstavy

Rekordy a kuriozity ze světa zvířat - savciO vzniku a smyslu výstavy

Interaktivní výstava se věnuje zajímavostem ze života savců a zážitkovým způsobem přibližuje dovednosti, které jsou savcům vlastní. Neklade si za cíl konkurovat atraktivním dokumentům nebo vyčerpávajícím způsobem předávat encyklopedické informace, ale zajímavě i zábavně předat nejdůležitější nebo zajímavé informace ze světa savců, snažit se zaujmout a nadchnout návštěvníky o tuto část živé přírody a motivovat je k jejich ochraně
a „lovům beze zbraní“.

Výstava obsahuje: obří kulisy savců, panely ve tvaru stromů s grafickými a textovými materiály, interaktivní prvky (opičí dráha, netopýří koridor, krtčí chodba, „hrabací“ bedna, termitiště, chodník se stopami), poznávání stop a srsti, poznávání hlasových projevů.

Na grafických panelech jsou informace o jednotlivých řádech, hlavních znacích savců
a savcích v ČR. Důležitou součástí projektu je seznámení návštěvníků se savci žijícími v městské aglomeraci a okolí, s kriticky ohroženými druhy v ČR, s ochranou velkých šelem v Beskydech a s chováním k nalezeným mláďatům a zraněným jedincům. Na informačních cedulkách si návštěvníci vyhledávají různé rekordy ze světa savců (největší, nejmenší, nejstarší, nerychlejší apod.) a získávají odpovědi na otázky týkající se nejrůznějších pověr (Je pravda že, má velbloud v hrbu vodu?... že nosí ježek na bodlinách jablka?.. apod.).

Součástí výstavy je promítání dokumentu o posledních místech divočiny s volně žijícími medvědy na Slovensku. Návštěvníkům jsou také nabídnuty různé propagační materiály (ježčí kalendář, migrační koridory, velké šelmy v Beskydech, stopy apod.)

Věková skupina: od 8 let (od 2. třídy)
Délka projektu: přibližně 90 min.

Galerie

Foto z akce >>

Instalace Bohumín 22.3. 2016 >>

Formulář

Kontakty

Mgr. Jan Dvořák

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku