Domů  Registrace

Oči nevidomých - uši neslyšících | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Oči nevidomých - uši neslyšících

!

Aktuálně K DISPOZICI

Mapa výstavy

Kalendář výstavy

Oči nevidomých - uši neslyšících

O vzniku a smyslu výstavy

Interaktivní projekt představuje lidské smysly v několika podobách. Návštěvníci si mohou vyzkoušet, zda se na své smysly mohou spolehnout, jedinečným způsobem přiblíží svět handicapovaných, nevidomých a neslyšících lidí, kteří mezi námi žijí. Návštěvníci se dozvědí, ale hlavně skrze různé činnosti alespoň z části vyzkouší, jaký je život s postižením, jaké pomůcky k usnadnění každodenních činností handicapovaní lidé používají, jak se baví nebo jak mohou pracovat. Hlavně děti a mladí lidé si mají možnost uvědomit, že to, že jsme zdraví, že nám „vše funguje“, není samozřejmost, ale je to dar, o který se musíme starat a vážit si jej.

Výstava obsahuje: panely s grafickými a textovými informacemi, činnosti zkoušející lidské smysly (poznávání vůní, optické klamy, hmatačky, prolézačky atd.), interaktivní prvky (slepecká dráha, strukturovaný chodník, balanční náčiní, kladina se sluchátky atd.), hry pro nevidomé a neslyšící (hmatové domino, hmatové karty, sluchové pexeso, šachy a „člověče“ pro nevidomé apod.), pomůcky k usnadnění činností handicapovaných (hladinka, mluvící váha, hodinky, párovač ponožek, balon s rolničkou, pomůcky k poznávání mincí a bankovek, tabulka na psaní, alarm apod.).

Návštěvníci se naučí, jak pomoci nevidomému přejít přes přechod, jak komunikovat a jednat s handicapovanými lidmi, vyzkouší si různé brýle napodobující oční vady, napíší si své jméno Braillovým písmem na tzv. Pichtově psacím stroji. Také si prohlédnou několik časopisů, knih a učebnic v Braillově písmu a uvědomí si tak, že nevidomý neznamená nevzdělaný.

Na panelech jsou informace o jednotlivých lidských smyslech, optické klamy, znaková
a prstová abeceda, zajímavosti související s propojeností jednotlivých smyslů a principu jejich fungování a informace o tom, jak je důležité své smysly chránit a jak jsou některé zdravotní komplikace vyplývající z našeho lehkovážného jednání již nezvratné.

Věková skupina: od 8 let (od 2. třídy)
Délka projektu: přibližně 90 min.


Reference - napsali o násNapsali o nás

Galerie

Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících Oči nevidomých - uši neslyšících

Vernisáž Brno 30. 9. 2015 >>

Foto z akce >>

 

Videa

Instalace výstavyInstalace výstavyInstalace výstavy
Reportáž BrnoVernisáž BrnoVernisáž Valašské Meziříčí

 

Formulář

Kontakty

Mgr. Jan Dvořák

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku