Domů  Registrace

Byl jednou jeden kůň | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Byl jednou jeden kůň

!

Aktuálně K DISPOZICI

Mapa výstavy

Kalendář výstavy

Byl jednou jeden kůň

O vzniku a smyslu výstavy

Všechno, co jste nevěděli o koních a chtěli jste se v krátkém čase dozvědět, nabízí tato interaktivní výstava pro malé i velké. Nejzajímavější věci o soužití koně s člověkem napříč staletími, podivuhodné sepětí člověka s koněm, přiblížení historie soužití člověka s koněm od doby před tisíci lety, kdy lidé koně domestikovali, dovednost koní, jejich vlastnosti, nejrůznější „nej“.

Výstava se skládá: z výstavních panelů, kulis a dekorací, velkoformátových obrazových
a textových materiálů a interaktivních činností. Je rozdělena do tematických okruhů, např. historie soužití člověka s koněm, kůň jako přítel člověka, kůň ve výtvarném umění, kůň jako pomocník člověka, koně a současnost, koňská NEJ a další. Děti se mohou naučit a zároveň si vyzkoušet nasedlat a nauzdit koně, rozpoznávat druhy podkov, složit Trojského koně, rozpoznávat druhy jezdeckých překážek, plemena koní, vyzkoušet si „dostihy“, hod podkovou, hod lasem a další zajímavé úkoly.

Součástí výstavy je dokumentární film o koních.

Věková skupina: od 8 let (od 2. třídy)
Délka projektu: přibližně 90 min.

 

Galerie

 Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň Byl jednou jeden kůň

Formulář

Kontakty

Mgr. Jan Dvořák

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku