Domů  Registrace

Svoji | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Svoji

Aktuálně k dispozici

Kalendář výstavy

Mapa výstavy

Výstava Svoji

O vzniku a smyslu výstavy

Vytvořit výstavu, jejímž tématem by byl vztah mezi mužem a ženou, je plavba hodně úzkými soutěskami. Autoři naráželi na hranice vlastních představ, obav ze zbytečných klišé, velmi subjektivních prožitků i různorodých životních zkušeností. Snažili se vyvarovat předsudečného zjednodušení, nabízení nevyžádaných rad, idealizace a také rizika, že budou sami sebe brát příliš vážně.

Cílem není dávat nějaké jednoznačné návody na šťastné manželství nebo celoživotní partnerství. Smyslem je pozvat vás diváky do příběhu, který zahrnuje lásku, přátelství, soužití, spolupráci, dostatek prostoru pro jednoho i druhého, ale i rizika, propasti a kritická místa partnerství.

Galerie

Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016 Svoji - vernisáž Slezská lilie 2016

Třebovický koláč 2016 >>
Velehrad 2016 >>
park Syllabova 2016 >>
Ostrava-Svinov 2016 >>

Řekli, napsali nebo mysleli si o výstavě

„… konečně něco k tématu vztahů a jejich hodnoty. Málokdy se o nich mluví pozitivně a přitom realisticky. A je moc dobře, že jsou tam i jiné věkové kategorie, než mladí.  Všude v médiích jsou jen mladé páry, jakoby starší ani neexistovaly…“ Marie O.

dále jste napsali »

Reference - napsali o násV médiích

 

Autoři výstavy

Jan Zajíček

Jan Zajíček

garant projektu

Jedna z pozic, na které v organizaci pracuji, je mediátor a rodinný poradce. Setkávám se s lidmi, kteří ve svém životě prožívají bolest, a touží žít dobré manželství. Tahle výstava dává každému možnost se zamyslet, jak je daleko od možného ideálu, kterého je schopen, a jaká je jeho denní realita. A jsem velmi rád, že výstava může oslovit všechny ty, kteří jsou ve vztahu, ať jsou v jakémkoliv věku. Za příležitost být u vzniku tohoto projektu jsem velmi vděčný. Procházka výstavou mne rozechvívá úctou k lidem, kteří toto dokázali ztvárnit.

          

Jan Makyča

Jan Makyča

vedoucí projektu

Jsem nadšený, v rámci projektu Fandíme rodině jsme mohli vytvořit venkovní výstavu fotografií. Moc rád jsem se všemi spolupracoval, díky za krásné dílo.

    

Jindřich Klicpera

Jindřich Klicpera

návrh a výroba výstavních panelů

Jindrovi se podařilo navrhnout a vyrobit originální stojany, které zaručují stabilitu a dodávají celé výstavě na atraktivitě.

 
 

Petra Michalová

Petra Michalová

autorka textové části

Autorka pracuje jako sociální pedagog v Národním centru pro rodinu. Hodně ji zajímají lidé a společnost. Miluje příběhy, starou hudbu a dobré víno. Z výstavy se raduje jako malé dítě, protože si moc přála velké černobílé obrazy a Tomáš jí to splnil.

 

Tomáš Trojan

Tomáš Trojan

autor fotografií

Tomáš Trojan pracuje jako redaktor a fotograf. Komerční fotografie vznikají většinou pro průmyslové firmy. Především se však věnuje fotografickému dokumentu, ve kterém se podle vlastních slov nesnaží vytvářet „hezké žánrové obrázky“, nýbrž skrze fotografie vyprávět příběhy.

tomastrojan.cz

 

Jáchym Michal

Jáchym Michal

grafický návrh

Jáchym je grafický designer na volné noze. Druhou nohou teď studuje Janáčkovu akademii múzických umění. Specializuje se na tvorbu vizuálních stylů pro firmy, organizace a různé příležitosti. Při tvorbě vychází ze zásad švýcarské designové školy, vyznává minimalismus a ovečku Shaun.

jachymmichal.cz

 

 

 

Poděkování

Výstava Svoji vznikla ve spolupráci Národního centra pro rodinu a Centra pro rodinu a sociální péči. Výstava je součástí projektu Fandíme rodině.
Za finanční podporu děkujeme Konferenci katolických biskupů USA.

Národní centrum pro rodinuCentrum pro rodinu a sociální péčiUNITED STATES CONFERENCE OF CATHOLIC BISHOPS

 

  

Formulář

Kontakty

Mgr. Jan Dvořák

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku