Naše další aktivity | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: vystavy.prorodiny.cz » VÝSTAVY » Škola hrou » Zdeněk Burian

Zdeněk Burian

Aktuálně K DISPOZICI

Kalendář výstavy

Zdeněk Burian

O vzniku a smyslu výstavy

Interaktivní výstava o Zdeňku Burianovi vznikla k 100. výročí jeho narození. Představuje dětem tohoto světoznámého malíře a ilustrátora především formou interaktivních činností.

Výstava obsahuje: panely s replikami obrazů a ilustrací ve tvaru vyčiněných kůží natažených na stojanech z větví stromů, textovou část, interaktivity (skládání dinosaurů, puzzlata obrazů, rozdělávání ohně, hra na netypické nástroje, výroba indiánské čelenky, obří kostkové skládačky atd.).

Děti si z výstavy kromě katalogu odnášejí nejen čelenku s vlastním potiskem, ale také vymalovanou předlohu Maura. Mohou si prohlédnout historická vydání dobrodružných knih ilustrovaných Z. Burianem, dozví se jeho zajímavý životní příběh, význam jeho maleb paleontologických rekonstrukcí pravěkých zvířat a rostlin, které ho proslavily po celém světě, něco o technikách, kterými maloval i o tom, jak jeho tvorba ovlivnila život starší generace.

Věková skupina: od 8 let (od 2. třídy)
Délka projektu: přibližně 90 min.

 

Galerie

Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian Zdeněk Burian

Foto z akce >>

Formulář

(*) Povinný údaj
(*) Chci Objednat Poptat  
(*) Jméno a příjmení / firma  
(*) E-mail  
(*) Výstava  
Termín od  
Termín do  
Telefon  
Poznámka  


Domů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze