Naše další aktivity | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: vystavy.prorodiny.cz » VÝSTAVY » Škola hrou » Ptáci kolem nás

Ptáci kolem nás

Aktuálně K DISPOZICI

Kalendář výstavy

Ptáci kolem nás

O vzniku a smyslu výstavy

Interaktivní výstava se věnuje zajímavostem ze života ptáků a zážitkovým způsobem přibližuje dovednosti, které jsou jim vlastní. Neklade si za cíl konkurovat atraktivním dokumentům nebo vyčerpávajícím způsobem předávat encyklopedické informace, ale zajímavě i zábavně předat nejdůležitější nebo zajímavé informace ze světa ptáků, snažit se zaujmout především děti a motivovat je k jejich ochraně a „lovům beze zbraní“.

Výstava obsahuje: panely ve tvaru stromů a ptáků s grafickými a textovými materiály, interaktivní prvky (pštrosí hnízdo, krmení mláděte pelikána, hledání potravy v „mokřadu“, stavění hnízda, zkoušení albatrosích křídel), kulisy tučňáků v životní velikosti, poznávání ptačích nohou, siluet a ptačího zpěvu.

Na grafických panelech jsou informace o jednotlivých řádech, hlavních znacích ptáků,
migraci, životě v hejnu, hnízdění nebo důležitosti a významu ptačích zobáků a nohou. Důležitou součástí projektu je environmentální část, ve které se návštěvníci dozvídají
o pomoci zraněnému ptáku nebo nalezenému mláděti, významu stavění budek, o ptácích žijících ve městech nebo v nich přezimujících a jejich přikrmování v zimním období.
V neposlední řadě se výstava věnuje důležitosti a významu ptáků v životě člověka, jsou zmíněny také kriticky ohrožené druhy v ČR a některé záchranné projekty.

Na informačních cedulkách si návštěvníci vyhledávají různé rekordy ze světa ptáků (největší, nejmenší, nejrychlejší apod.) a získávají odpovědi na otázky týkající se nejrůznějších pověr (Je pravda, že strká velbloud hlavu do písku?... apod.).

Součástí výstavy je promítání dokumentu o záchranném projektu (repatriačním projektu) – návratu orla skalního po 150 letech do ČR (Moravskoslezských Beskyd). Návštěvníkům jsou také nabídnuty různé propagační materiály (jak postavit budky, jak pomoci zraněnému ptáku, Čím v zimě ptáky přikrmovat apod.).

Věková skupina: od 8 let (od 2. třídy)
Délka projektu: přibližně 90 min.

Galerie

 Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás Ptáci kolem nás

Foto z akce >>

Formulář

(*) Povinný údaj
(*) Chci Objednat Poptat  
(*) Jméno a příjmení / firma  
(*) E-mail  
(*) Výstava  
Termín od  
Termín do  
Telefon  
Poznámka  


Domů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze