Naše další aktivity | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: vystavy.prorodiny.cz » VÝSTAVY » Škola hrou » Dřevo, dřívko, dřívečko

Dřevo, dřívko, dřívečko

Aktuálně K DISPOZICI

Kalendář výstavy

Dřevo, dřívko, dřívečko

O vzniku a smyslu výstavy

Zážitkový projekt přibližuje nenásilnou formou význam a využití dřeva v historii
i současnosti člověka, tradiční řemesla spojená se dřevem, ale část výstavy je zaměřena také na úlohu dřeva v ekosystému.

Výstava obsahuje: panely s textovou částí ve tvaru kmenů stromů, maketu národního stromu – lípy, kulisy selské jizby a zámeckého pokoje, historické předměty a nářadí ze dřeva, loutky
a hračky, řezbářské výrobky a intarzie, umělecké výrobky z tropických dřev, díly hudebních nástrojů, maketu štoly a milíře apod. Z interaktivit je pro návštěvníky připraveno krouhání zelí na dřevěné lavici, řezání kuláčků ruční pilou, výroba hobliny, zkoušení chůze v tradičních dřevácích, vytvoření malé intarzie, poznávání druhů dřev, skládání puzzlete ve tvaru kmenů stromů, skládání malého dřevěného domečku apod.

Na děti i dospělé čekají zajímavé informace o vlastnostech, zpracování a využití dřeva, seznámí se se starými řemesly (od drvoštěpů po tesaře) a uměleckém zpracováním dřeva (řezbářství, loutky, hračky, intarzie, betlémy apod.).

Druhá část výstavy je zaměřena na úlohu dřeva (stromu) v ekosystému a na dřevo jako obnovitelný zdroj. Zajímavosti se týkají druhů dřev a jejich využití, úlohy stromů v životě člověka, významu lesa pro člověka, dřevěných obydlí nebo ochraně stromů v každodenním životě.

Na závěr děti dostanou památeční list a návštěvníci se mohou na dokument o zručných řemeslnících se dřevem, vlastnící čestný titul „Nositel tradice lidových řemesel“.

Věková skupina: od 9 let (od 3. třídy)
Délka projektu: přibližně 90 min.

 

Galerie

Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko  Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko Dřevo, dřívko, dřívečko

Foto z akce >> 

Formulář

(*) Povinný údaj
(*) Chci Objednat Poptat  
(*) Jméno a příjmení / firma  
(*) E-mail  
(*) Výstava  
Termín od  
Termín do  
Telefon  
Poznámka  


Domů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze