Naše další aktivity | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: vystavy.prorodiny.cz » Aktivity » Aktuality » Svatováclavská legenda v Dětmarovicích

Svatováclavská legenda v Dětmarovicích

Plakát výstava Svatováclavská legenda

V dětmarovickém kostele sv. Maří Magdalény je od začátku srpna k vidění výstava Svatováclavská legenda. Právě konec měsíce září se symbolicky spojuje se státním svátkem zemského patrona, knížete svatého Václava.

Expozice představí životní osudy českého knížete z rodu Přemyslovců a legendy prvního českého světce prostřednictvím obřích komiksových panelů. Svatováclavská tradice je nesporně nejstarší kontinuálně udržovanou historickou tradicí v Čechách.

Článek - výstava o svatém Václavovi v Dětmarovicích

Výstava o sv. Václavovi se koná v roce 700. výročí narození dalšího velkého Čecha – krále a císaře Karla IV. Její součástí bude také koncert, který se v dětmarovickém kostele uskuteční v rámci prestižního Svatováclavského hudebního festivalu, a to v neděli 11. září v 17 hodin, na němž vystoupí mj. Jane Gower, světová fagotistka, původem až z daleké Austrálie.

Výstava bude v kostele k vidění celý srpen a celé září, vždy 1 hodiny před každou bohoslužbou, a pak každou středu od 15 do 18 hodin; každou sobotu od 8:30 do 11 hodin; a každou neděli od 15 do 17 hodin. V jiném čase po předchozí domluvě s panem farářem. Kromě toho v sobotu 17. a v neděli 18. září bude v kostele mimořádná příležitost uctít si část pravých ostatků (relikvií) sv. Václava, zapůjčených z jedné ostravské farnosti.

Galerie

Svatováclavská legenda v Dětmarovicích Svatováclavská legenda v Dětmarovicích Svatováclavská legenda v Dětmarovicích Svatováclavská legenda v Dětmarovicích Svatováclavská legenda v Dětmarovicích Svatováclavská legenda v Dětmarovicích Svatováclavská legenda v Dětmarovicích Svatováclavská legenda v Dětmarovicích

Soubory ke stažení

článek Dětmarovické Okénko (velikost: 928kB, typ: PDF)Domů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze